HASANAĞA TOKİ KONUTLARI ; Bursa da Değişimin Ve Çağdaş Kentleşmenin Yeni Simgesi


photo-01062Toplumların çağlar boyunca gelişmekte olan yaşam standartlarında en önemli parametrelerden birisi de sosyal konut anlayışıdır.Konut bireyin kendisi ve ailesi ile birikte en önemli yaşam alanıdır.
Konut bişreyin kendisi ve ailesi ile birlikte en önemli yaşam alanıdır.Bireyleri yaşamında en özel anları,istirahat mekanı ve zamanının bir çoğunu sevdikleriyle geçirdiğinden dolayı bu önemi kazanmaktadır.
Konutlar kentlerin en önemli yapıtaşlarıdır. Konutların yaşanabilirliği ve toplumun sosyal – kültürel değerleri açısından açısından verimliliğikaliteli kent ve toplumun en önemli göstergesidir.Evet Bursa da kaçak yapılaşmaya ve kuşbakışı Yeşil
Bursa nın gri Bursa olmasına inat Hasanağa TOKİ Konutları projesi yükseliyor.img_3088
2004 yılında imalatına başlanan 1534 adet konut, ilköğretim okulu-ticaret merkezi – spor salonu-kafeterya ve mescitin bulunduğu proje de m2 ye düşen yeşil alan miktarının fazlalığıda dikkat çekmekte.
İnşaat Mühendisi olarak kanaatimce modern konut projesinde olması gerekenler ;
– Yaşayan bireylerin önce insan anlayışıyla mutlu ve huzur içinde yaşanabilirliği
– Konut üretiminde kullanılan yapı malzemelerinin kalitesi
– Isı ve Nem yalıtımı
– Yeni deprem yönetmeliğine göre statik projesi ve bu proje ışığında taviz verilmeden uygulaması ve imalatının yapılması
– Konutun bölgeye kazandırdıkları( kentsel gelişmişlik )
– M2 ye düsen yeşil alan oranının fazlalığı
– Bireylerin ve çocukların rahatlıkla spor yapabileceği spor alanları-yürüyüş parkurları-dinlenme alanları
– Şehir merkezine ulaşım kolaylığı
gibi maddelerdir.
Evet bunların hepsi mevcut Hasanağa Toki Konutlarında .Devletimizin konut edindirme ile ilgili kurumu TOKİ nin son yıllarda yapmış olduğu bu büyük atılımın en güzel meyvelerinden bir tanesidir Hasanağa TOKİ.
Bu projeyi Bursamıza kazandıranların hepsine sonsuz teşekkürlerimi buradan iletmek istiyorum.Konutların teslimatı sonrasında tüm vatandaşlar yaşam alanlarına ve bu güzel projeye sahip çıkmalı yapılan uygulamaları koruma ve geliştirme eğiliminde olmalıdır.
Buradan özellikle yaptığı hizmet ve yatırımlarından ötürü başta Hasanağa Belediye Başkanı Sn İbrahim SİNCANLI olmak üzere ,Bursa Milletvekillerimize ,Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Hikmet ŞAHİN e ulaşım – doğalgaz ve su ile ilgili yaptığı çalışmalar için ayrıca Hasanağa Belediyesinin dinlenme parkları,oyun alanları,sağlık- spor parkları için yaptığı hizmetleri takip edip yapılan bu hizmetler adına sevinci paylaşmaktayız.
Projedeki duyarlı vatandaşlarımız şimdiden faaliyete geçirmiş oldukları , Hasanağa Toki konutları Kültürel gelişme, Sosyal Dayanışma ve Yaşatma Derneği adı altında örgütlenerek yazımızda belirttiğimiz hususlar dahilinde olumlu çalışmalara komşuları adına Hasanağa Belediyesi ilke birlikte ortak faydalı çalışmalara başlamış durumdalar.
5000 kişilik nüfusu ile Hasanağa TOKİ konutları Çağdaş kentleşme örneği olarak yükselmekte ve önümüzdeki yıllarda bu bölgenin büyük bir gelişme göstereceği kanaatindeyim…
Sevgi ve Saygılarımla…..
Hakan KAYA
İnşaat Mühendisi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s