AVRASYA ARAŞTIRMALARI MERKEZİ – BURSA MERKEZLİ GÜZEL VE DESTEKLENMESİ GEREKEN BİR OLUŞUM


5694_97642374916_785754916_1861616_3009007_n[1]AVRASYA ARAŞTIRMA MERKEZİ

Çalışma Alanları

Sosyal ve Kültürel hizmetleri koordine etmek

Hizmet üretme ve tespit konusunda araştırmalar yapmak ve mahalli imkanları organize etmek.

Öğrencilerin yerleştirdikleri kurumlara ve çevreye uyumları konusunda rehberlik yapmak.

Uyumsuzluk konusunda ısrar edenler okul veya yurt değişikliği şeklinde çözüm bulmak. (Üniversite, İl Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü)

Öğrencilerin boş zamanları değerlendirilmesi ve Türkçeye iyi hakim olabilmeleri için Üniversite, Belediye ve Valilik vasıtası ile kurslar düzenlemek. (yabancı diller için de geçerli olacak şekilde)

Özel dershaneler ile işbirliği yaparak öğrencilerin daha iyi yetişmeleri için kurs programlarına devam etmelerini sağlamak.

Rehberlik merkezleri ve hizmetlere yönelik bölümler oluşturmak.

Öğrencilerin aile özlemlerini gidermek ve Türk aile yapısını daha iyi tanımaları için aile projeleri uygulaması geliştirmek.

Bulunduğu çevreyi ve tarihi, turizmi daha iyi tanıyabilmeleri için Dernek Yönetim Kurulu liderliğinde (yakın ve uzak) tanıtım gezileri düzenlemek.

Yerleştirildikleri okul veya yurtlardaki sınıf ve ya yatakhanelerde kendi aralarında karma gruplar oluşturarak Dernek Yönetim Kuruluca seçilen öğrencileri görevlendirmek.

Türkiye’nin milli, manevi ve kültür değerlerini öğretilmesi, spor, müzik, folklor gibi konularda yetenekli olanları bu yönde organize etmek ve sosyal etkinliklere katılmalarını sağlamak.

Öğrencilerin, Büyükşehir Belediyesinin şehir içi taşıma hizmetlerinden ücretsiz yaralanmalarını sağlamak.

İl, İlçe belediyelerin, Özel kuruluşlarının, Vakıflardan örgenciler için eğitim bursu, kırtasiye ve benzeri yardımların verilmesini sağlamak.

Öğrencilerin yerleştiği okul ve yurtlardaki öğretmen ve personelin takviye edilerek hizmetin daha verimli hale getirilmesini sağlamak.

Bursa’da bulunan Federasyonlar, Kültür Dernekleri ve Sosyal Yardımlaşma Birimleri ile işbirliği yaparak, birimler arası koordineyi sağlamak. Öğrencileri halkala bütünleştirmek, ortak etkinliklerde ve kutlamalarda bulunmak.

Kültür Dernekleri ve Sosyal Yardımlaşma Birimleri ile işbirliği yapılarak öğrencilerin kitap, kırtasiye, giyim gibi ihtiyaçlarının karşılanması hususunda mahalli imkanları organize ederek katılımlarını sağlamak.

Öğrencilerle ilgili olayların gelişme hızı göz önünde tutularak, hizmetlerin zamanında yapılması için bürokratik işlemlere hız kazandırmak.

Bursa’da bulunan Basın, Radyo, Yayın ve Televizyon kurumları vasıtasıyla bu projenin tanıtılmasını sağlamak.

Birimlerin, bu projeye yönelik hizmetler için araç – gereç, salon ve benzeri taleplerini asıl hizmetin aksamaması kaydıyla öncelikle yerine getirmek.

Yapılan sosyal etkinlikler ile ilgili (seminer, seminer, temsil, anket v.b) çalışmaların birer örneğini Üniversite Arşivine, İl valiliğine, İl milli eğitim ve Bakanlığa göndermek.

Öğrencilerin tedavi ve ilaç masraflarının karşılanmasında yardımcı olmak.

Yeni gelecek olan öğrencilerin Mili Eğitim Bakanlığından ve İl milli eğitim müdürlüğünden gelecek tarihlerini, sayısını alıp kalacak yerlerine kadar rehberlik yapmak ve yerleştirmek.

Hazırlık sınıfı olan öğrencilerden, başarılı olmayanları, öğrencilerin isteği doğrultusunda direk geçiş yapma ya da bölüm değiştirme işlemlerine kolaylık sağlamak.

Bu öğrencilerin zararlı akımların etkisinden korunması için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak.

Sömestr tatillerinde, söz konusu öğrencilerin kalmakta oldukları yurt ve pansiyonlarda ısınma, temizlik ve yemek çıkarılmasını sağlamak.

Avrasya Coğrafyasında bulunan tarihi eserlerimiz üzerinde araştırmalar yapmak, imkanları sağlamak, halkı bilgilendirmek, yazıtların ve eserlerin Türklere ait olduğunu ispat etmek, uluslar arası seminerlerde, konferanslarda kanıtlamak.

Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklarında bulunan Dostluk –Türk üniversiteleri ile öğrenci, öğretim görevlisi değişimi programını uygulamak, ilimi, eğitim, araştırma ve fikir alışverişlerinde bulunmak.

ÖZELLİKLE SON GÜNLERDE YAŞANILAN VE TÜM DÜNYANIN SEYİRCİ KALDIĞI DOĞU TÜRKİSTAN ‘LI KARDEŞLERİMİZE YILLARDAN BERİ SÜREGELEN ASİMİLASYON VE KATLİAMLARIN SON BULMASI MİLLİ ŞUUR VE BİRLİĞİN SAĞLANMASI AÇISINDAN BU GİBİ OLUŞUMLARIN DESTEKLENMESİ GEREKMEKTEDİR
Başta Türk Dünyası Vadisi vb..gibi projelerin devamını bekleyerek Avrasya Araştırmaları Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hudayberdi MURADOV ve değerli çalışma arkadaşlarını yürekten kutlar ve çalışmalarında başarılar diliyorum

http://www.avramer.org
Avrasya Araştırmaları Merkezi, Kültür ve Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanlığı.
Adres: Konak Mah. Yıldırım Cad. Toker Apt. N23 Kat 2 D 4 Nilüfer/BURSA
Mobil : +90 505 285 45 66, +90 539 226 53 66
Tel/Fax: +90 224 453 22 54 / 453 04 23

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s