Mescidi Aksa’ya Siyonist Tacizi!


mescid-i-aksa-ya-siyonist-tacizi-medium-0Siyonistler Aksa’nın karşısında yapımı devam eden sinagogun üzerine Aksa’yı yıkıp kurmayı planladıkları Hz. Süleyman heykelinin maketini yerleştirdiler.Bazı Siyonist cemaatler, haham ve sinagog öğrencilerinin de yardımıyla Mescidi Aksa’nın karşısında yapımı devam eden sinagogun üzerine daha önce Mescidi Aksa’nın yerinde var olduğunu iddia ettikleri hayali Süleyman heykelinin büyük bir maketini yerleştirdiler.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin bildirdiğine göre Aksa Müessesesi dün (06 Ağustos Perşembe) yaptığı açıklamada, Siyonist cemaatlerin yapımı devam eden sinagogun üzerine yerleştirdikleri maketin Mescidi Aksa ile Burak duvarından sadece birkaç metre uzaklıkta olduğunu belirtti.

Siyonist cemaatler birkaç ay önce de Mescidi Aksa’nın karşısına dev bir şamdan dikmişti.

Aksa Müessesesi yaptığı açıklamanın devamında, Siyonist cemaatlerin buraya hayali heykeli dikerek, bölgeye gelen ziyaretçilerin daha önce var olduğu iddia edilen mabede ilişkin dikkatlerini çekmek, bilinçlenmelerini sağlamak ve Mescidi Aksa’nın altında üçüncü heykelin yapılmasına zemin hazırlamak istediklerini ifade etti.

Açıklamanın devamında son zamanlarda Siyonist cemaatlerin değişik isimler altında Kudüs’te ve özellikle de Mescidi Aksa’da tahrik dolu birçok gösteri ve yürüyüş yaptıklarına da dikkat çekildi.

Aksa Müessesesi, birkaç ay önce de Siyonist dini cemaatlerin şu anda maketin yerleştirildiği yere heykele ait büyük bir şamdanı yerleştirdiklerini duyurmuştu.

Kudüs ve çevresindeki bölgelerde yaşayan Filistinlilerden Mescidi Aksa’yı korumak için harekete geçmelerini isteyen Aksa Müessesesi, Mescidi Aksa’da tutulacak nöbetlerin onu en iyi koruma yollarından biri olduğunu ifade etti.
Kudüs’te Filistinliler evlerinden atıldı evleri gaspedildi
Filistin el-Yevm Haber Ajansının bildirdiğine göre, BM Yardım kuruluşu UNRWA, Kudüs’ten çıkarılan Filistinli mültecilerle ilgilenmeye devam edeceğini açıkladı. Geçen hafta Filistinli mülteci esirlerden bazıları sınır dışı edilmişti.

UNRWA, İsrail işgal güçlerinin geçen hafta Kudüs’ün kuzeyinde 53 Filisitinli mülteciyi sınır dışı ettiklerini ve siyonist yerleşimcilerin Filisitnliler’in evlerini gasp ettiklerini açıkladı.

UNRWA sözcüsü Chris Guinness Perşembe akşamı geçen hafta 50 seneden fazla Kudüs’te yaşayan Filistinli ailelerin evlerinden çıkarıldığını ve bu olayın özellikle çocuklarda şok etkisi yaptığını belirtti.

Guinness, İsrail polislerinin Pazar günü mülkiyetleri Filistinlilere ait olan evleri yılın ortasında boşalttıklarını da ekledi.

Basın sözcüsü İsrail’in bunlara devam etmesi durumunda sınır dışı edilen ailelere yardımlarının devam edeceğine işaret etti.

KAYNAK : http://www.milligazete.com.tr 07-08-2009

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s