ORG. EŞREF BİTLİS’İN KATLEDİLİŞİNİN 17. YILI


Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis suikastının 17. yılı

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis, Kürt meselesinin çözümünde öncü adımlar atmıştı. Kürt grupların liderleriyle de görüşen Bitlis’in hedefi, bölgedeki grupları, Amerika’nın güdümünden çıkarmaktı.

Orgeneral Bitlis, Irak, İran ve Suriye ile birlikte davranma politikası izliyordu. “Eşref Bitlis Planı” olarak bilinen bu politikalar sayesinde Kürt sorununda bir dönüm noktasına gelinmişti.

Orgeneral Bitlis, dönemin Genelkurmay Başkanlığı için de en güçlü adaydı. Ancak Amerika, Ortadoğu projelerine çomak sokan bir Genelkurmay Başkanı istemiyordu.

KAZA DEĞİL SUİKAST
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in bulunduğu askeri uçak Ankara Güvercinlik alanından kalktıktan hemen sonra düştü. Eşref Bitlis ile beraberindeki 3 subay ve bir astsubay öldü . Genelkurmay Başkanlığı, uçağın buzlanma ve pilotaj hatası sonucu düştüğünü bildirdi.

Ülkemizin tarihine karanlık bir not olarak geçen acı hatıramız ve aynı   zamanda demokrasi şehidimiz Org.Eşref  BİTLİS’in katledilişinin 17.yılında rahmet ile anıyoruz…”

Hakan KAYA-İnş.Müh.

Reklamlar

17/02/2010 tarihinde MÜMTAZ ŞAHSİYETLER, MESAJ içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Yanıt Bırakın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: